Kahramanmaraş’ta Peş Peşe İki Deprem

Kahramanmaraş’ın Elbistan ve Pazarcık ilçelerinde, 6 Şubat depremlerinin yıldönümüne yaklaşılırken, 3.7 ve 3.6 büyüklüğünde iki …

Kahramanmaraş’ın Elbistan ve Pazarcık ilçelerinde, 6 Şubat depremlerinin yıldönümüne yaklaşılırken, 3.7 ve 3.6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Bu sarsıntılar, bölge halkında endişeye neden oldu.

Kahramanmaraş, 6 Şubat depremlerinin yıldönümüne yaklaşırken, yeniden sarsıntılarla gündeme geldi. Elbistan ve Pazarcık ilçelerinde peş peşe yaşanan iki deprem, bölgedeki vatandaşlarda endişe yarattı.

‘ELBİSTAN’DA KORKUTAN DEPREM’

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde saat 09.43’te 3.7 büyüklüğünde bir depremin meydana geldiğini açıkladı. Yerin 7 kilometre derinliğinde gerçekleşen bu deprem, çevre ilçelerde de hissedildi.

‘PAZARCIK’TA İKİNCİ SARSINTI’

Elbistan’daki depremin ardından, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde saat 12:31:55 TSİ’de 3.6 büyüklüğünde başka bir deprem daha kaydedildi. Bu ikinci sarsıntı, yerin 11.6 kilometre derinliğinde oluştu. Vatandaşlar, art arda gelen bu depremlerle tedirginlik yaşadı.