İyi Parti’den Elbistan Kadın Voleybol Takımıyla İlgili Açıklama

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel, Elbistan, Kadın Voleybol Takımıyla ilgili açıklamada bulundu.

İyi Parti’den Elbistan Kadın Voleybol Takımıyla İlgili Açıklama
06 Ocak 2020 Pazartesi 10:14

Takımla ilgili kulüp yöneticilerine bir takım sorular yönelten Çabukel, voleybol maçlarının ilçede oynanmadığını ifade edip özellikle bir kesim sporun destekçisi konumunda bulunarak, elde edilen yada edilecek başarılardan kendilerine pay çıkarmayı umduklarını belirtti

Çabukel şu açıklamayı yaptı;

Elbistan ilçesi 150 bin nüfusu ile Türkiye’de 18 ilden büyük, 50 binin üzerinde genç nüfusa ve 33 bin öğrenci nüfusuna sahiptir. Yüksek nüfusuna ve genç nüfus oranının da yüksek olmasına rağmen Elbistan ilçemizin sportif faaliyetlerinden olan voleybol sporu ne yazık ki ilçemizde oynanmıyor.

Kıymetli Basın Mensupları öncelikle İYİ PARTİ olarak Spora olan duyarlılığımız Milli meselelerimiz gibi hassasiyetle üzerinde durduğumuz dallardan biridir.

İYİ PARTİ olarak gençlerimize Spora yönlendirilmesini her zaman destek olacağımızı bilmenizi isteriz. Her daldaki Spor aktiviteleri geniş halk kitleleri tarafından izlenmekte, takip edilmekte ve toplumumuz tarafından desteklenmektedir.

Ekonomi çevrelerin ticari bir meta haline getirdiği spor, bir kesim de kendi amaçlarına hizmet eden bir olgu haline getirmeyi istemiş, bunu gerçekleştirmek için yoğun çaba harcamışlardır. İşte bir örneği de Elbistan bayanlar Voleybol takımı, Şöyle ki; Özellikle bir kesim sporun destekçisi konumunda bulunarak, elde edilen/edilecek başarılardan kendilerine pay çıkarmayı ummuşlardır.

Burada sponsor olan kurumun onuru ve gururudur. Çünkü spor evrenseldir, ama Elbistan ilçemizin gururu olan Bayanlar voleybol takımı âdeta birilerin çıkarına peşkeş çekilmiş ticari meta haline getirilerek kişisel rant uğruna kurban edilmiştir.

Çünkü spor evrenseldir, arzu eden bir kesimden üstündür Kahramanmaraş, Elbistan da Spor sitemi Yok Olmuş Durumdadır Kulüpten yapılan açıklamada şöyle denilmiştir. Elbistan’ımıza değer katmak için kurulan ve şehrimizi profesyonel bir lig olan “Türkiye Kadınlar Voleybol Ligi’nde” yer alan takımımız her çıktığı karşılaşmada Elbistan’ı ve Elbistan Halkını temsil etmektedir. Sporun bir kente getireceği ekonomik faydayı, kentin tanıtımında sağladıklarını ve gençlerimizi spora özendirerek gelişimlerinde önemli bir yere sahip olduğu söylenmekte.

Buraya kadar herşey normal ama anormal olan şudur. Soruyoruz:

Neden Türkiye Kadınlar Voleybol Ligi’nde” yer alan takımımız Elbistan’da oynamıyor? Elbistan Türkiye Kadınlar Voleybol Ligi’nde” yer alan takımımız Kadın Voleybol Takımı Antrenörü ilçede voleybolcu yetiştirmek istediklerini söylüyor ama ilçe Belediyesinin katkıları ne durumda?

İlçede neden voleybol karşılaşmalar yapılmıyor? Voleybol maçı neden Kahramanmaraş’ta oynanıyor? Elbistan Türkiye Kadınlar Voleybol Ligi’nde” yer alan takımımız konaklama masrafları bir takım rantiyeci kesim tarafından mı karşılandı yoksa bağışlarla mı karşılandı.

Elbistan Türkiye Kadınlar Voleybol Ligi’nde” yer alan takımımız. Olağanüstü genel kurul neticesinde tüzük değişikliğine gidilerek üyelerin ödemekle yükümlü olduğu aidat aylık bağışlar 1 TL’den 30 TL’ye yükseltilmiş ama Olağanüstü genel kurul neticesinde Kadınlar Voleybol 1.Liginde bulunan Balıkesir DSİ Voleybol takımını 1.Liginde bulunan yarışma haklarını aktif ve pasif ile alınmasına ve Elbistan Bld.Spor olarak tescil edilmesinde kaynak nereden bulunmuştur?

Elbistan Türkiye Kadınlar Voleybol Ligi’nde” yer alan takımımız Memur-Site Kapalı Spor Salonu mevcut durumu ne durumda yapılan masraf ve tadilat alt yapı hesaplanması ihale edildi mi? .

Türkiye Kadınlar Voleybol Ligi’nde” yer alan takımın oyuncularının maaşları ödeniyor mu? Bu konuda açıklama bekliyoruz ve takımın komik bir bütçe ile giderlerini tamamlama imkânınız var mı? Geri plandaki harcamaların kişilerin bilgi edinme hakkını kullanmalarına ilişkin esas ve usulleri gereğince bilgi edinme kanununun 3 ’cü maddesine göre açıklanmasını istediğimiz sorular hakkında kamuoyunu bilgilendirmek adına yazılı olarak bilgi edinmek istiyoruz.

Kamuoyunun ilgisini Elbistan Türkiye Kadınlar Voleybol Ligi’nde” yer alan takımımız üzerine çekmek ve insanlar ile aynı dünyayı paylaşan insanlar ile voleybol ve spor arasında olan bütünlük bilincini topluma kazandırmak amacında olan bir parti olarak, Biz yeminli evet ya da hayırcılar değiliz.

Olumlunun yanında, olumsuzun karşısındayız Mücadele etmeye, gençleri spora özendiremeye ve Elbistan’ın tanıtımında elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.”

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ramazan - 6 ay önce
Elbistan butakımı balıkesirden alacagına elbistan spora transfer yapsa futbol takımına daha iyi olurdu neticede günümüzde para futbolda dönüyor.var bu işte bir iş
Avatar
Ramazan - 6 ay önce
Elbistan butakımı balıkesirden alacagına elbistan spora transfer yapsa futbol takımına daha iyi olurdu neticede günümüzde para futbolda dönüyor.var bu işte bir iş