“BÜYÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kahramanmaraş’ta 'Üye İstişare ve Genç MÜSİAD tanıtım toplantısı'' kapsamında bir program gerçekleştirdi.

“BÜYÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
12 Ekim 2019 Cumartesi 14:02

MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Sami Kervancıoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Genç MÜSİAD Genel Başkanı Furkan Akbal, iş adamları ve gazeteciler katıldı.

İSLAMIN SON ORDUSU

Burada konuşan Kervancıoğlu, MÜSİAD Kahramanmaraş şubesinin birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyulan bu günler de bir arada olmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti.

İslam’ın son ordusunun sefere çıktığını söyleyen Sami Kervancıoğlu ‘’Bizlerin, milletin burada olduğu gibi safları sık tutması gereken bir süreç yaşıyoruz. Devletimiz Fırat’ın doğusunda yuvalanmış terör örgütlerini temizleyerek güvenli bölge oluşturmak amacıyla karadan ve havadan Barış Pınarı Harekatı’nı başlatmıştır. Türkiye Suriye’de başlatılan iç savaşın başından bu yana bölgenin istikrarının korunması istemiştir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan hem Suriye’de, hemde terör örgütlerine karşı Türkiye’nin kararlı tutumunu her platformda dile getirmiştir. Yapılan bu harekat bölgenin güvenliği ve barışı adına büyük önem taşımaktadır. Devletimizin yanında olduğumuzu biz Kahramanmaraş olarak bir kez daha yineliyoruz. Gün bizim için birlik olma günüdür. Ayrıca vatan müdafaasında şehit düşen tüm kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Bizede burada görevler düşmektedir. Yaptığımız iş her neyse onu daha samimi olarak yapacak ve ülkemizin moral ve motivasyonunu yükselteceğiz. ‘’ dedi.

SORUMLULUĞUMUZUN BİLİNCİNDEYİZ

Genç MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Fatih Ergün ise MÜSİAD’ın rolü ve vizyonunu anlatarak, kazanımların paylaşılarak artacağını kaydetti. Ergün konuşmasında ‘’Bizler biriktirdiklerimizi kimse görmeden devşirmek yerine bereketi umarak MÜSİAD çatısı altında yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz. Bu sayede gerek ülkemiz gerekse dünya çapında şehrimize katma değer sağlayacak. Genç MÜSİAD olarak üzerimize yüklenen sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmeliyiz. ‘’ ifadelerini kullandı.

TÜRKİYENİN EN ÖNEMLİ STK’SI MÜSİAD

Genç MÜSİAD Genel Başkanı Furkan Akbal, derneğin 1990’lı yılların başlarında kurulduğunu anımsatarak, çalışmalarına emin adımlarla devam ettiklerini söyledi.

Hali hazırda MÜSİAD’ın Türkiye’nin en etkin sivil toplum kuruluşu olduğunu dile getiren Akbal şöyle devam etti: ‘’Bizler Genç MÜSİAD olarak MÜSİAD’ın yolundan emin adımlarla ilerliyoruz. MÜSİAD 90’lı yıllardan başından itibaren elinden gelenin fazlasını göstermiş ve ülkenin en önemli ve etkin sivil toplum kuruluşu olmuştur. Kurulduğu günden itibaren birçok yaraya merhem olmuştur. Geçen hafta başlayan Barış Pınarı Harekatında savaşan askerlerin bir görevi var vatanımıza hizmet ve vatanımız uğrunda canlarını siper etmek. Geride kalanların bizlerinde bir görevi var. Büyüklerimizin 90’lardan itibaren getirmiş olduğu bu güçle bugün birçok ülkenin karşı çıkmasına rağmen sınırlarımızı koruyacağız.

Çok çalışmalıyız bakın bugün ne yazıkki uluslar arası alanda BM’nin bize tanımış olduğu bir meşru müdafaa var. Bu hakka dayanarak biz bugün meşru müdafaa hakkımızı kullanıyoruz ve sınırlarımızı aşıyoruz. Ama ne yazıkki birçok devlet bizim karşımızda yer almıştır. Biz Genç MÜSİAD olarak ekonomik anlamda yapacağımız çalışmalarla tıpkı askerlerimizin can siparane çalıştığı ve vatanı koruduğu gibi bizlerin de görevi kendi iş adamlarımızla en başarılı şekilde vatanımıza hizmet etmektir.

Bu düşüncelerle çağın ekonomisi ve çağın teknolojisinin ötesine geçmemiz gerekiyor. Teknolojiyi kullanmak yetmez bunu ihraç etmemiz lazım. ‘’

ASKERLERİMİZ SAHADA BAŞARIYOR BİZDE EKONOMİDE BAŞARIYORUZ!

‘’Bizim sevdamız memleket sevdası olmak üzere İslam’ı ve kadim medeniyetimizi dünyada söz sahibi, sözü dinlenen ve siyaseten de güçlü, ekonomik olarak da güçlü bir devlet haline getirmek için hizmet etmektir. ‘’sözleriyle konuşmaya başlayan MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Barış Pınarı Harekatında görev yapan askerlerin başarılı şekilde ilerlediğini hatırlattı.

Harekatta şehit olanlara rahmet dileyen ve ailelerine de sabır temennisinde bulunan Kaan: ‘’İşimizi düzgün yaparsak kul hakkına dikkat edersek Allah bize cennet vaat ediyor amacımız bunu da kazanmaktır. Devletimizin kararlılıklar yürütmüş olduğu Barış Pınarı Harekatı’nda görev alan askerlerimize Allah’tan muvaffakiyet diliyorum. Peygamber Efendimiz (s.a) tüccardı aynı zamanda Bedir’de, Uhud’da daha birçok savaşta komutandı. Bugünde Türkiye Cumhuriyeti’nin kuvvetli bir komutanı var oda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan dır. Dünyada birçok medeniyetin kurulduğu yer bu topraklardır. Hz. Adem’in geldiği yer Urfa, Nuh’un gemisinin geldiği yer Cudi’dir. ‘’ dedi.

SERMAYE STOĞUNUN EN BÜYÜK KURULUŞU MÜSİAD

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, sermaye stoku olarak Türkiye’nin en büyük kuruluşunun MÜSİAD olduğunu belirterek, her zamankinden daha çok çalışılması gerektiğini aktardı.

Kaan: ‘’Eğer iyi yetişirseniz kendinize bir hedef koyarsanız, aynı zamanda biz büyükler olarak çocuklarımızı öyle yetiştirirsek, gelecek bizlerindir. O bakımdan gençler hedeflerini yüksek tutacaksınız. Sermaye stoku olarak Türkiye’nin en büyük kuruluşu MÜSİAD’tır. Bizler çalışacağız ve her zamankinden daha çok çalışacağız. Bugün askerimiz kendine düşen görevi yerine getiriyor. Bizde düşen görevde ülkemizin kalkınması yönünde ve onlara destek olmak zorundayız.

Bu yıl 3 defa geldik Kahramanmaraş’a peki neden çünkü Maraş tüccarların şehri. Aynı zamanda istiklal madalyasını almış güçlüde bir şehir. ‘’ diye konuştu.

Konuşmaların ardından MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Sami Kervancıoğlu tarafından Genel Başkan Abdurrahman Kaan’a hediye verildi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.